BIROJA MĒBELES - Salons Arka

BIROJA MĒBELES

Ergonomiski iekārtota darba vide ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem, lai telpā būtu patīkami darboties. Nav noslēpums, ka laimīgs darbinieks vienmēr ir garantija produktīvai uzņēmuma darbībai, tādēļ uzņēmuma telpu iekārtošanai, tai skaitā biroja mēbelēm, jāpievērš īpaša uzmanība.

Svarīgi, lai darba vide būtu ne tikai moderna un vizuāli patīkama, bet arī komfortabla un funkcionāla. Iespējams, tas ir pārsteidzoši, bet no šiem parametriem gandrīz vienmēr ir atkarīgs darba temps un kvalitāte.

Kad darba vidē jāpavada astoņas un vairāk stundas, tad katrai telpas detaļai ir būtiska nozīme. Biroja mēbeles nav tikai galds un krēsls, bet gan vesela darba stacija jeb mēbeļu sistēma, kas ietver vairākus elementus. Tāpat nedrīkst aizmirst, ka biroja iekārtojums nereti kalpo kā uzņēmuma vizītkarte, tādēļ ofisa interjeram jābūt elegantam un jārada labs pirmais iespaids.

Biroja mēbeļu veidi

Kā noskaidrojām, jēdziens “biroja mēbeles” vairs neapzīmē tikai galdus un krēslus, bet visu biroja iekārtojumu kopumā. Izdalām četrus biroja mēbeļu veidus: biroja krēsli, biroja galdi, uzglabāšanas skapju un plaukti, starpsienas un telpas dalītāji.

Biroja krēsli

Biroja krēsli ir tā biroja mēbele, kuras iegādē nekad nevajadzētu pieļaut kompromisus.

Pirmā lieta, ko apsvērt –  krēslu pielietojums. Tā kā birojos tiek izdalītas dažādas zonas, arī krēslu sortiments mēdz atšķirties. Piemēram, konferenču krēsli ļauj ātri pielāgot telpas dalībnieku skaitam, paredzot iespēju tās mobili sakraut vienu virs otra. Turpretim darbinieku ikdienas biroja krēsli tiek radīti ar fokusu uz komfortu ilgtermiņā.

Otra svarīgākā lieta ir ergonomika. Ikdienā pavadām lielu daļu laika sēžot pie datora, tādēļ, lai pēc iespējas efektīvāk mazinātu šādas nekustīgas pozīcijas negatīvo ietekmi uz ķermeni, ir jāizvēlas patiešām kvalitatīvs biroja krēsls. Pamatnoteikums ir šāds: jo vairāk stundu pavadāt sēžot, jo labāks krēsls ir nepieciešams.

Kad atrasti savām vajadzībām piemēroti krēsli, var ķerties klāt radošākajai pasūtījuma daļai – krēsla dizaina izvēlei. Salonā Arka iespējams iegādāties krēslu modeļus dažādās krāsās, kas piestāvēs katram interjeram, kā arī gatavotus no dažādiem materiāliem – ar auduma, mākslīgās vai dabīgās ādas apdari.

Biroja galdi

Ar biroja galdu varam apzīmēt vairs ne tikai vienu atsevišķu virsmu, bet gan veselu mēbeļu sistēmu, kurā galds ir tikai viena no daļām. Tā kā mūsdienās svarīgi iekārtot telpas pēc iespējas funkcionālāk, galds elegantā apvienojumā ar plauktiem, skapīšiem, atvilktnēm un citiem elementiem var būt labākā izvēle.

Galvenās iezīmes, kurām jāpievērš uzmanība, izvēloties tādu biroja mēbeli kā galds, ir galda izmērs un forma; galda kāju veids; un papildu iespējas, kas Jūsu darbu var padarīt ērtāku un patīkamāku.

Vispirms ir būtiski saprast, kāda izmēra galds būs piemērots Jūsu darbvietai un konkrētajam telpas plānojumam. Jādomā ne tikai par to, ar cik lielu darba virsmu ir vēlēšanās strādāt, bet arī kā šo galdu iespējams iekārtot telpā. Piemēram, ļoti plašs ofisa galds var radīt pieblīvētas, neomulīgas telpas sajūtu, turpretim pārāk mazs galds, bez šaubām, nebūs ērts darbam.

 

Runājot par galda virsmas formu, to ieteicams izvelēties pēc darba stila:

  • Stūra galds ar izliektu virsmu – tiem, kam nepieciešama darba vieta, kur izpausties, vai arī darbam ar vairākiem monitoriem.
  • Galds ar nedaudz izliektu virsmu atvieglo darbu ar datora peli un būs ērts risinājums gan labroču, gan kreiļu rīcībā.
  • Vispopulārākā izvēle – biroja galds tradicionālajā taisnstūra formā – būs universāls risinājums teju katrai telpai un interjeram.

 

Vērts atcerēties, ka biroja galda kāju stils var krasi ietekmēt biroja telpas kopējo izskatu. Pārsvarā tās tiek izgatavotas no metāla un nereti nāk risinājumā bez priekšējā paneļa, kas sniedz lielāku kustības brīvību. Tomēr citos birojos tieši pretēji būs nepieciešams ieturēt nosvērtāku stilu, tādēļ tādā gadījumā piemērotāks variants būs biroja galds ar paneļu tipa kājām, kas pilnībā nosedz galda sānus un daļēji galda priekšpusi.

Pastāv vairāki veidi, kā iespējams papildināt savu darba galdu. Viens no tiem ir, piemēram, zem galda novietojami atvilktņu bloki, kas aprīkoti gan ar mazāka, gan lielāka izmēra atvilktnēm, kurās glabāt biroja priekšmetus vai dokumentu mapes. Cita noderīga lieta nereti izrādās norobežojošie paneļi, kas uzstādīti starp galdiem un ir jo īpaši svarīgi atvērtā tipa plānojuma ofisos, kur trūkst privātuma sajūtas.

Tāpat ir vērts padomāt arī par kabeļu pārvaldību. Vairākiem galdu modeļiem pieejami tehniski risinājumi, kas nodrošina to, ka vadi tiek organizēti labākajā iespējamajā veidā. Tie var būt galda apakšā stiprināmi vadu turētāji vai cita veida papildinājumi.

Uzglabāšanas skapji un plaukti

Labi pārdomāts un funkcionāls priekšmetu uzglabāšanas risinājums ir svarīgs, lai palīdzētu uzturēt biroju kārtībā un veicinātu labākas fokusēšanās spējas. Nav noslēpums, ka dažādi sistematizēšanas paņēmieni, tostarp uzglabāšanas mēbeles, palīdz ievērojami ietaupīt vērtīgo laiku.

Biroja skapji vēl joprojām ir tā mēbele, kas atbilst moderna ofisa prasībām. Tas ļauj iegūt atsevišķi iedalītu vietu, kur ērti un bez haosa glabāt visus iespējamos papīra resursus, mapes, kancelejas preces un citus biroja priekšmetus. Salonā Arka pieejamie biroja skapju korpusi ir aprīkoti ar dekoratīvu mugursienu, kas ļauj tos novietot arī telpas vidū.

Starpsienas un telpas dalītāji

Ja meklējat vienkāršus risinājumus, kā nodalīt darbavietas un nodrošināt darbiniekiem vairāk privātuma, starpsienas starp rakstāmgaldiem ir labākais risinājums. Starp citu, telpas norobežojumus iespējams izmantot arī kā ziņojumu, piezīmju dēli vai pat tāfeli, turklāt tas ir viens no paņēmieniem, kā iespējami efektīvāk pārvaldīt visu pieejamo telpas platību.

Kādi vēl faktori jāņem vērā, izvēloties biroja mēbeles vai mājas ofisa mēbeles?

Kvalitāte

Iekārtojot biroju vai darba zonu mājas apstākļos, nav ieteicams censties ietaupīt uz mēbeļu kvalitātes rēķina, jo, visticamāk, drīzumā tas vienkārši radīs jaunus papildu izdevumus. Bet kā biroja mēbeļu kontekstā jāsaprot kvalitāte?

Piemēram, iegādājoties biroja galdu, jāpievērš uzmanība izgatavošanas materiālam un galvenokārt virsmai, tā kā šī mēbeles daļa tiek pakļauta ekspluatācijai visvairāk. Liels pluss, ja galda augšpuse ir pārklāta ar aizsargājošu kārtu, kas mazinās nolietojuma pazīmes. Tāpat par galda kvalitāti var norādīt tā atvilktnes, kurām būtu jāveras vaļā un ciet viegli un bez aizķeršanās.

Runājot par biroja krēslu, jālūko, lai ne tikai tā apdare būtu izturīga un ilgi kalpojoša, bet gan arī pats polsterējums – pietiekami kvalitatīvs. Ne mazāk svarīgas ir detaļas, piemēram, krēsla kājas un ritenīši. Tiem noteikti jāspēj izturēt sēdošā cilvēka svars un jānodrošina viegla manevrēšana.

Materiāls

Biroja galdu izgatavošanā tiek izmantoti dažādi materiāli, un katram no tiem ir savas priekšrocības:

  • Lamināts un kokskaidu plātnes ir cenas ziņā patīkama izvēle, kas nodrošina arī pietiekami labu izturību, nelaupot mēbelei pievilcīgu izskatu. Tāpat var rēķināties, ka šie materiāli būs pieejami dažādās krāsu un modeļu variācijās.
  • Metāls un stikls noteikti ir izturīgo materiālu kombinācija, kas parasti asociējas ne tikai ar praktiskumu, bet arī ar pievilcīgu, modernu izskatu.
  • Masīvkoks ir viena no elegantākajām biroja galda materiāla izvēlēm, tā kā īsts koks ir īpaši estētisks. Tomēr jāņem vērā arī to, ka šī materiāla izvēle, visticamāk, prasīs rūpīgāku kopšanas rutīnu.

Turpinot ar biroja krēsla materiālu izvēli, uzmanība jāpievērš sēdeklim un tā cietības pakāpei. Cieto krēslu sēdekļus mēdz izgatavot no plastmasas, kas tos padara par salīdzinoši neizturīgiem, tomēr risinājumi mēdz ietvert arī tādus materiālus kā koks vai metāls. Diemžēl cietie sēdekļi nespēs nodrošināt komfortu ilgtermiņā, kā to spēj vidēji mīksti sēdekļi ar polsterējumu vai sevišķi mīksti sēdekļi ar papildu atsperēm.

 

Izmērs

Plānojot biroja mēbeļu izvietojumu telpā, svarīgi pieņemt aprēķinos balstītus lēmumus. Funkcionalitāte un komforts vienmēr ir priekšrokas guvēji, salīdzinājumā ar stilu, it īpaši tad, ja darba diena aizņem vismaz 8 stundas dienā.

Biroja mēbelēm ir perfekti jāiekļaujas telpā, atstājot ap to brīvu vietu, kur pārvietoties. Šaurākās telpās kā lielisks risinājums var kalpot stūra galdi vai arī saliekamie modeļi. Arī krēsli jāizvēlas, ņemot vērā pieejamo platību.

Biroja mēbeļu funkcionalitāte

Laba izvēle ir mēbeles ar vairākiem pielietojumiem – piemēram, galds ar starpsienu var kalpot ne tikai kā privātuma nodrošinātājs ofisā, bet gan arī darba un atpūtas zonas dalītājs mājas birojā. Tāpat vērts apsvērt pārvietojamās mēbeles, lai grupu darba nepieciešamības gadījumā ar tām varētu tās pārkārtot atkarībā no dalībnieku skaita un paveicamā uzdevuma.

Nedrīkstētu aizmirst arī par to, ka parocīgas ir mēbeles ar regulējamu augstumu – ne vien attiecībā uz krēsliem, bet gan arī galdiem. Šis ir jo sevišķi būtisks faktors, ja darba vietu izmanto nevis viens, bet gan vairāki cilvēki, un katram tā ir jāpielāgo savām vajadzībām.

Dizains

Bez šaubām, dizains spēlē lielu lomu lēmuma pieņemšanā. Jāpārliecinās, ka izvēlētais ofisa mēbeļu stils sakrīt ne tikai ar personīgo gaumi, bet gan arī kopēju telpas iekārtojumu.

Tāpat vērts atcerēties arī to, ka dizains nav tikai mēbeles krāsa, bet gan arī pavisam praktiski mēbeles lietošanas risinājumi, piemēram, klusinājuma funkcija skapja durvīm vai atvilktnei.